2016/08/27

What to do with heavy legs?


Týká se to více žen než mužů a nevím proč. Proč když sedíme několik hodin, stává se, že nám otékají nohy, máme pomalejší lymfatický systém a někomu se dělají "křečáky"? Proč tím trpí více ženy?

Naštěstí jsem před třemi lety absolvovala cévní a žilní vyšetření s docela uspokojujícím výsledkem. Vše v pořádku, akorát, jedna žíla prý jednou možná trošku víc vystoupí, "ale to slečno možná v těhotenství, nebo déle," sdělil mi lékař. No hurá, aspoň jedna dobrá zpráva, řekla jsem si. Ale i tak v době léta, když sedím a já mám sedavé zaměstnání, od rána do večera, stane se, že mi lýtka natečou. Lymfatický systém mám trošku pomalejší.

Vysoké teploty jsou zátěží pro celý organismus. A proč tedy hlavně natékají lýtka? Je to tím, že v dolních končetinách se hromadí krev a způsobuje tzv. pocit těžkých nohou. U někoho může jít opravdu jen o spojitost s "letním" počasím, ale rozhodně otoky nepodceňujte. Zajděte si na prevenci jako já, ať víte na čem jste!

Jak otokům předcházet?
 • Dlouho nesedět či nestát, v práci si dělejte pauzy...ovšem chápu, někdy to jde těžko
 • Dbejte na zdravý životní styl
 • Sportujte
 • Nenoste příliš těsný oděv, zejména ponožky a špatně padnoucí boty
 • Ano, vysoké či příliš nízké podpatky nám také nedělají dobře

Otokům ulevíte pravidelným cvičením. Ideálně jízdou na kole, procházkami i plaváním.
Při sprchování zkuste střídání teplé a studené vody.
Dejte si někdy doslova "nohy nahoru".
A samozřejmě pomůže i mazáníčko produkty, které jsou na to určené.

Já testla díky "blogerkám", gel od Priessnitz, který obsahuje řadu přírodních látek (escin z plodu jírovce maďalu, flavonoidy z červených listů vinné révy), které jsou prověřené a mají příznivé účinky na funkci žilního i lymfatického systému. Navíc produkt je vhodný jak pro těhotné, tak i kojící ženy.

Gel je po nanasetí trošku chladivý a přestože je zbarven do oranžova, nemusíte se bát, že by Vám obarvil oblečení. Ani nemastí a hlavně má jemnou vůni. Z vůně jsem měla docela obavy, aby nebyla nepříjemná a ještě i výrazná. Mám totiž podobné gely spojeny s intenzivním kafrovým aroma.....a to opravdu nemusím.

Gel od Priessnitz je z řady De Luxe, tj. prémiový v nejvyšší kvalitě. V balení 125 ml je dvojnásobné množství účinných látek a pokud Vás otékání nohou trápí, zkuste jej! Koupíte klasicky v lékárně, stojí kolem 170 Kč a to za tu úlevu stojí. Nemyslíte?         2 komentáře:

 1. Jane, článek se ti moc povedl :) Vidím to na další výhru u Blogerek ;)

  Vyvolej.to | Památka na celý život

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peggie, moc děkuji. Necháme se překvapit:) Zmrzku si užili moji známí, nemámtak velký mrazák a přijela celá najednou :)))))) ale dva kelímky mám v mrazáku!

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář. Jane

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...