2015/07/23

Starbucks EventVětšina lidí, která mě zná, ví že miluji kávu. Nicméně fakt KÁVU, tj. rozpustné kafe už opravdu nevypiju.
Pokud  je příležitost dozvědět se něco nového, jsem tam. Tentokráte jsem byla na semináři o kávě 3x jinak ve Starbucks.


Seminář vedla Terezka, které byla po skončení předána "černá zástěra" aneb povýšení na Master Baristu. Ještě jednou gratuluji!
Terezka nás naučila, že při přípravě kávy hraje svou roli i teplota vody, ideální je 91-96 stupňů. Pokud je to voda filtrovaná, tím lépe, alespoň pak neovlivňuje chut´nápoje. Na 180ml vody je vhodných 10g kávy a čerstvost a skladování jsou také podstatné.
Káva 3x jinak aneb ochutnali jsme tři kávy, které si můžete doma připravit, pokud máte správné vybavení.
První kelímek obsahoval coffee z french pressu, což je taková sklěněná konvička s pístem a sítkem. Příprava je jednoduchá a kafíčko si zachovává nejjemnější chut´ové nuance.

Druhou variantou byl pour over (drip). Keramická nádobka, do které dáte filtr a zalíváte vodou. Podle mého je to hravá příprava kávy, ale bohužel část chuti se usadí v papírovém filtru.

Poslední ochutnávkou byla sangria, káva s ovocem, připravená přes klasický překapávač. Ledová, silná, s melounem:) a osvěžující v těchto parných dnech. Osobně jsem ji pila poprvé a rozhodně ji zkusím i doma!
Kdo z Vás by si chtěl ovocnou kávu připravit, baristé ze Starbucksu Vám poradí jaká kávová směs a jaké ovoce jsou tou ideální kombinací. Jaká ovocná příchut´ by Vás lákala?
Pour over příprava

s Terezkou

Foceno Olympusem Pen E-PL 7

9 komentářů:

 1. Pěkný článek. :)
  http://anyworld0036.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Kávu piju ráda, ve Starbucks si obvykle dávám Latté :-)
  Věřím, že přednáška od Master baristky musela být moc zajímavá a poučná! :-)

  NARA blog
  www.natalieklara.blogspot.cz
  narablog54@gmail.com

  Už jen pár dní do ukončení turecké giveaway, nezapomeň se zapojit!:
  http://natalieklara.blogspot.cz/2015/07/turkiye-2015-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to vypadá opravdu zajímavě! :-) Jsou tyto semináře častěji? :-) Ačkoli kolují poznámky/posměšky, že spousta lidí pije tuto kávu jen kvůli logu Starbucks, tak mě tedy vážně chutná a jsem moc ráda, že ji piji užod samého začátku, co se dostala na český trh :)) Skills of Art

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, seminare maji casteji, vzdy na jine pobocce.

   Vymazat
 4. božé jak ja milujem St.♥ hneď by som si dala latte :)
  https://clodyteenmummy.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
 5. Pěkný článek. Láka mě ta ovocná káva. Doma si připravujeme french press, skvělý a jednoduchý způsob přípravy. Jen musí být káva čerstvá, jinak postrádá své aroma a už nemá sílu provonět byt.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář. Jane