2017/06/27

Reading Time- Já, blogerkaJá, blogerka. Přesně takto by mohl  znít název článku, kde bych popsala svůj příběh. Blog mě baví a komunikace i PR se staly mým koníčkem nebo snad i koněm? Naplňuje mě to i když zvládat to k full time práci dá někdy dost zabrat!
Dnes to však bude o něčem/někom jiném. Já, blogerka je totiž název knížky, kterou napsala Jana Kuželová. Žena, která fotí, bloguje a věnuje se copywritingu. Je jí přes třicet, ale to je úplně nepodstatné! Věk je prostě jenom číslo!!!

Každopádně Jana (jsemzena.eu) mi poslala knížku na recenzi a já za to moc děkuji! A vážně moc! Po knížce jsem pokukovala nebo možná i ona trošku po mě, protože neustále "vyskakovala" na facebooku. Budila na mě dojem (dle fotky), že to bude další knížka, která bude o holce/ženě a jejím blogu, prostě nějaký příběh či její články z blogu a nebude to stát za to. U některých knih jde o přepis čehosi, co je pro mě zklamáním a někdy si říkám, proč ta knížka vlastně vyšla. I když sepsat to dá práci!

"Já, blogerka" mě nadchla. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Chvíli jsem si v kavárně říkala, že jestli někdo sleduje mé grimasy a úsměvy asi se dost pobaví.Na zadní straně knihy se píše, že "tohle čtení nesmí chybět v kabelce žádné ženy!"  A kdo jiný by to měl potvrdit než já holka kabelková! Proč? Protože tuto knížku můžete otevřít v kavárně, v MHD, na pláži...prostě kdekoliv a přečíst třeba kousek a pokračovat další den. Není to příběh, který má děj. Je to povídání, pozastavení se sama nad sebou, nad okolím. Je to úvaha, která vás dovede k zamyšlení!

Rozhodně se tu pobavíte nad "problémy" bežného života. Jako jsou nákupy potravin a kličkování uličkami v obchodě, kde se lidi nehýbou a občas "hodinu" stojí u regálu a civí na běžné zboží a vy přes ně nemůžete "uniknout" k pokladně a absolvovat další nástrahu jako je čekání ve frontě. O pánech a koupelně snad pomlčím, protože jsou to "lachtani"......a tady jsem se vážně musela smát! Je to tak! 

Často si uvědomíte, že to už všechno vlastně znáte, ale možná jste to opomněli a je na čase zase pracovat na vztazích i na sobě!

Knížka je navíc plná citátů, které skvěle zapadají do konceptu knihy. Už jsem si vybrala pár, které jsem si zapsala do notýsku.

Raduj se z maličkostí! 
Protože z maličkostí se skládá den. Ze dnů se skládá rok a z let se skládá tvůj život.
(Anonym)

Kdyby na světe existoval jen rozum a neexistovaly vášně, nastal by konec světa.
(Orietální přísloví)

Bez snů a ideálů nelze být člověkem.
(Ernst Peter Fischer)

Knížka je sice pro ženy 30+ , protože ty  už jsou zkušenější a nad některými situacemi se jen pousmějí nebo už je neřeší tak "dramaticky" jako dřív. Ale knihu si může přečíst i mladší generace. Věřím,  že všechny pobaví!

8 komentářů:

 1. Anonymní6/27/2017

  Jani mášnádherné fotky a celé je to top

  OdpovědětSmazat
 2. Děkuji za recenzi! Jsem ráda že je upřímná a objektivní. A taky mi samozřejmě spadl kámen ze rdce, že to nevidíš jako průšvih!! :D :D :D Jana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jani, průšvih to rozhodně není a pevně doufám v další díl :)

   Smazat
 3. Anonymní6/30/2017

  Jani i ty bys konecne mela napsat knihu , pises krasne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :) ....někde v krabici mám asi deset stránek, ale leží tam už desítky let

   Smazat
 4. Odpovědi
  1. Rozhodně přečti. Dlouho jsem se tak nepobavila

   Smazat

Děkuji za tvůj komentář. Jane

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...