2018/03/06

...už je čas (konečně) začít


Vzpomínáte si ještě na to, jak jste si ke konci roku říkali, že v roce 2018 začnete konečně "něco dělat" ? Že budete jíst zdravě, možná zhubnete a také se budete věnovat péči o tělo nebo celkově změníte životní styl a konečně obnovíte šatník a vážně odnesete staré kousky oblečení, které už nenosíte? Jo, vybavuje se vám něco takového?

Tři měsíce utekly jako voda....Máme  březen! Hmmmm. Začali jste nebo se stále vymlouváte na zimu a mrazy?

Nedržme drastické diety, pojďme na to zdravěji a do úklidu skříne i našeho já se pusťme společně!


Slíbila jsem si, že letos si splním pár snů a hlavně, že nebudu ten totální workoholik a najdu si chvilku na to zajít do kina nebo zkrátka vypnu. ....Jak myslíte, že jsem na tom? V kině jsem byla jednou..., tudíž to musím dohnat a o tom, že bych kromě týdne s chřipkou vypla také nevím.

Jeden sen a slib jsem si  splnila. Mám zase psa!

Za co si však mohu dát ještě palec nahoru, to je pohyb a pravidelná strava. I proto jsem se rozhodla, že vás budu inspirovat. Možná vás namotivuji k tomu, abyste postupně začali zdravě jíst a hýbat se.  Ono to není složité. Jen musíte chtít. Odměnou vám bude hezčí postava, spokojenější já a hlavně budete zdravější a budete se cítit skvěle ! Vaše tělo to ocení! Děláte to pro sebe a jak říká můj trenér: "Všechno je to v hlavě, musíš jen chtít."

V březnu začíná jaro, což doufám, že se brzo projeví nejen na venkovních teplotách a počasí, ale hlavně na tom, že budeme mít spousty energii a sílu začít to, co jste sami sobě slíbili. Probuďme to v nás a buďme k sobě nehci říct úplně přístí, ale to předsevzetí splňme!

Co od ledna dlužíte sami sobě? Je to cvičení nebo pravidelná a zdravější strava či relax?

SOUTĚŽ: 

Napište mi co chcete změnit, jaký je váš plán  a nebo co se vám už podařilo. Kdo vám třeba pomohl,co jste museli změnit... Inspirujme ostatní a podpořme se zároveň. Vyhlašuji soutěž  za zdravější já #zazdravejsija.

Nezačínejte od pondělí nebo dalšího měsíce! Teď je ten čas přestat mlsat chipsy, čokoládu, vyjít na procházku, zacvičit si nebo na chvíli vypnout.

Co kromě zdravějšího a šťastnějšího já vám bude odměnou?

Batůžek a Fitness diář od Presca, kniha Nedieta, roztomilé ponožky Aussie a nějaká ta žvýkací mlska od Mentos (Nové Mentos Gum Rolls, ano, nové balení v ruliččce ve dvou příchutích! A přidám i Mentos Pure Fresh, které je v několika variantách. V obchodech  seženete  Spearmint, Bubble Fresh, Fresh Mint, Lime Mint s příchutí limetky nebo Cherry Mint.)

Pravidla?

Staň se fanouškem https://www.facebook.com/JanesMoments/, komentuj pod tento příspěvek odpověď (viz výše), nezapoměň na kontaktní email. Pokud budeš na svém facebooku sdílet veřejně tuto soutěž s označením Jane´s moments, jsi ve slosování 2x. Pokud máš instagram, ten ti také zvýší šanci, foto včetně odpovědi na otázku sdílej veřejně s hastagem #zazdravejsija

Prvního dubna vyhlásím na facebooku a v tomto článku vítěze.

Tři, dva, jedna start...vybíháme

Vítězem se stala Míša Valentová, moc gratuluji!


41 komentářů:

 1. Před deseti měsíci jsme se s maminkou na zdravý život a na cvičení daly a svůj život jsme od základů překopaly. Zdravé vaření a hlavně cvičení jsme do svého programu zařadily a naši vůli dost potrápily. Ale už celých 10 měsíců jsme ani jednou naše cvičení nevynechaly a na našich tělech se začaly objevovat svaly. Zatím jsem 23,5 kilo shodila a ještě dvě kila jsem si shodit slíbila 🙂 Společně se každé cvičení motivujeme, podporujeme se a obdivujeme. Výsledky na sebe dlouho čekat nedaly a my jsme neskutečně pyšné, že jsme tohle všechno spolu dokázaly. Samozřejmě nekončíme a nepolevujeme a společně víc a víc sportujeme. V běhání se každý den zdokonalujeme a začíná nám docházet, že cvičení fakt milujeme.

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní3/06/2018

  Plánovala jsem, že začnu chodit cvičit, budu konečně dodržovat pitný režim a jíst opravdu pravidelně. Cvičit chodím, hned na první hodině jsem si koupila pernamentku abych se donutila. Cvičení mě baví, jen si občas na hodině připadám jako strašná lemra, co nezvládá. Pitný režim dodržuji tak 50/50, což oproti dřívějšku, kdy jsem si vzpomněla 1x za týden/možná dva, docela úspěch. Pravidelné jídlo také dodržuji více než dříve, pořád jsou ale dny, kdy mi do toho něco vleze a já jím až večer... Navíc jsem si říkala, že když už se snažím cvičit, mohla bych nějak pravidelněji používat krémy, tělová mléka a podobné. Nedávala jsem si vysoké cíle, že bych si snad myslela, že se budu mazat každý den, ale 2x do týdne že si na sebe vyčlením čas, jsem si říkala, že by mohlo vyjít a zatím také vychází. Také jsem si po státnicích řekla, že se konečně vrátím ke knížkám, což ne vždy vychází, ale za těch 9 měsíců jsem přečetla více knížek, než za celého bakaláře, sice nejsem na starých dobrých 1-2 knížkách za týden, ale snad se to počítá. :)

  prastenec@seznam.cz
  Jana Smutná

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, parádní. Moc hezké cíle a přání. Hlavně pomalu, ale jistě! Držím palce.

   Vymazat
 3. Moje změna se ani tak netýká mého těla, týká se spíše mojí duše. Chtěla bych být konečně více asertivní, naučit se říkat NE, když skutečně nemohu, naučit se říkat si o pomoc, nesnažit se jen každému vyjít vstříc a sama přitom být zcela na dně. Chtěla bych konečně přestat být hromosvodem pro lidi, kteří si na mně vybíjejí svoje mindráky, protože ví, že já se bránit nebudu. A už jsem začala - u kolegyně, která se po mě vozí od mého nástupu do zaměstnání - slušně a jasně jsem jí dala najevo, že já opravdu nemohu za to, že ona zapomněla objednat materiál. Byla skutečně překvapená, ode mně toto rozhodně nečekala a od té doby mám už týden klid. Přece si nenechám otrávit práci, která mě baví a mám jí ráda....takže toto je můj plán na změnu :-) mail: sipeji@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, s tím jsem také bojovala. Stále jsem tu pro všechny byla a dělala vše...jenže ono to někdy nejde.A říct ne, aby se ostatní nenaštvali je někdy složité. Gratuluji, že s kolegyní se vám to podařilo a snad už na tebe bude hodná, tedˇvidí,že jsi bojovnice a nedáš se!

   Vymazat
 4. Vždycky jsem bývalá hubená a neměla jsem problém sníst cokoliv a kdykoliv a v jakém koliv množství. Po třicítce však nastal zlom a já zjistila, že velikost 36 už není pro mě. Jak to? Kila šla pomalu nahoru. A já si řekla DOST 🙄. Takže jsem se od začátku února hecla a začala žít trochu jinak. Změna jídelníčku, žádné smažené, omezení lepku a cukru, hodně ovoce a zeleniny. Po měsíci jsou dole 3 kg, ale hlavně já se cítím mnohem lépe. Mám více energie. Snažím se také denně chodit na procházky se psem (pokud zrovna není -20 stupňů). Toť ke změně fyzické. S tou duševní je to trošku horší, ale až vyjde sluníčko a nastane jaro, tak i to se zlepší 🌞🙏😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mili, věk nám to komplikuje, vše je pomalější...raději na čísla nekoukám. Nicméně, na jaře bude krásně!

   Vymazat
 5. Nedlužím nic protože jsem si nic neslibovala jsem v očekávání takže nějaké hubnutí a cvičení by stejně neprošlo :) kutrovavendula@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vendy a to je hezké, že to dokážete říct, že sama sobě nic nedlužíte! I na tohle někteří potřebují odvahu.

   Vymazat
 6. Anonymní3/06/2018

  Já bych se moc ráda věnovala sebevzdělávání a studiu cizích jazyků, jako maminka dvou dětí jsem na to neměla moc času a teď, když děti trošku povyrostli chci udělat něco pro sebe v této oblasti. Zatím se mi povedlo se zdravěji stravovat a zhubnout nějaké to kilíčko, což mě velmi potěšilo. e-mail:olga.braunova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olgo, chápu, že pokud máte děti a staráte se o rodinu, tak času je málo.Ale už tak jste začala se zdravím stravováním a to je kus krásné práce.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Změnilo se hodně, čekáme rodinu a tak úplně jako když utne jsem skončila s pracovním i fyzickým stresem což je pro mě něco, na co opravdu nejsem zvyklá, nemohu dělat ani rizikové sporty a už jsem skoro byla zoufalá ale nakonec jsem si zvykla naučila jsem se více odpočívat, jíst zdravě, chodit na dlouhé procházky a sportovat tak abych si neublížila ale je to pro mě ZMĚNA VE VELKÉM ale pro zdraví a pro rodinu udělám cokoli :)email jirinapeckova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, držím palce ať máte zdravé miminko a všechno ostatní už přijde samo. Hodně štěstí.

   Vymazat
 9. Začala jsem cvičit, ne protože musím, ale protože mě to baví. Každodenní cviky se pro mě vždy stávaly otravnou rutinou a v cyklistice jsem našla dobrodružství, velkého koníčka i pohyb. Zbožňuji jezdit neznámými cyklostezkami a poznávat všechny neotřelé kouty ČR. Ani nevnímám, že sportuji, spíše si užívám přírodu a čerstvý vzduch kolem. fofolacek369@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Týnko, to je moc hezké, tak to má být, člověk si to má užívat.

   Vymazat
 10. ahoj, já držím velikonoční půst - žádný alkohol a kofein, žádnou čokoládu. A už půl roku se mi daří každý den nejezdit eskalátorem, ale vyjít schody na vlak :) no a teď si říkám, že je potřeba dát si do dne více pohybu...začínám dřepováním u čištění zubů. Likuji jako Barbora Francová na Fb. cervenkova.barbora@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, úplně jsem se pousmála, že i při čištění zubá se dá skvěle využít čas na cvičení.Super tip :)

   Vymazat
 11. Anonymní3/06/2018

  Letošní rok jsem si řekla, že začnu zdravěji a lépe. Ze 100% jsem přehodnotila svůj jídelníček a začala se více starat o to co jím a kolik toho denně jím. Velkou motivací bylo a stále pro mě je vejít se do oblečení, které jsem nosila nejen před těhotenstvím ale tak pět let zpátky. Dala jsem si měsíční cíle a mezníky kam chci dojít a kde chci býti. Jedním z cílů je každý měsíc ochutnat nějaké ovoce, zeleninu nebo zdravý produkt, který jsem ještě neměla možnost ochutnat a samozřejmě shodit nějaké to kilo a postupně zpevňovatsvoji postavu.
  Zjistila jsem, co je potravin o kterých jsem neměla ani páru a hlavně jak výborně chutnají. Jsem ráda, že i mému příteli zdravá strava chutná a přešli jsme plynule na plnohodnotný a vyvážený jídelníček������
  Již po Vánocích se mi podařilo shodit a tak jsem si řekla, že od 1.1.2018 bude snaha shodit organizovaná, sledována a hlavně publikována i ostatním. Nikdy jsem neměla na cvičení silnou vůli, ale od ledna jsem se hecla a když vidím výsledky jsem nadšená ��️����
  Cvičím dle tréninkového programu @shaunt vždy pondělí až pátek 25 minut denně, je to náročné cvičení ale zvládám to��️��
  Dnes máme začátek měsíce března a já z původní váhy 87kg vážím 79kg a cm na bocích a hlavně v pase šli pěkně dolů. Pokračuji dále, protože se cítím skvěle a chci se dostat na váhu 75kg, kterou jsem měla.jeste před otěhotněním.
  PS: začít zdravého se dá kdykoliv, každý, nový den, ale od 1.1. to má své kouzlo ✨✨✨
  jitkazimova@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, krásná práce a je vidět, že to opravdu chceš makáš! Věřím, že to dáš.

   Vymazat
 12. Pro mě byla velká změna stěhování z města, z Prahy, do hor, do krásných Beskyd. Změna je to opravdu veliká. V Praze jsem chodila do posiloven a na cvičení, tu máme všechno daleko a pohybu až až :). Člověk musí daleko víc plánovat, nejde si jen tak skočit do obchodu, když zjistíte, že vám chybí mouka :). Ale těžké začátky máme za sebou a začínáme si to opravdu užívat. Ono se opravdu dá na vše zvyknout, obzvlášť na lepší. Já osobně chci začít jíst zdravěji, vysadila jsem kravské mléčné výrobky, které mi fakt neseděli a nahradila rostlinými a kozími. Na řadě je bílá mouka a to bude boj na delší trať. Ale nevzdávám se :) jajatyl@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, tak to je mega změna! V Beskydech musí být nádherně. Jednou bych se tam ráda podívala. Vynecháním mouku to nebude složité, jak se říká, když člověk chce, všechno jde.

   Vymazat
 13. Já se snažím více spát a být obecně víc v pohodě (což je před maturitou docela těžké) - pravidelně čtu, chodím, někdy chodím plavat a cvičit. Stravu se snažím kontrolovat hlavou a nepřejídat se, ale někdy si nějakou tu čokoládu dám :)
  alicebee100@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alice, naprosto chápu, že před maturou je to nápor. Zkouška dospělosti, ale uvidíč, že pak všechne stres spadne a bude dobře. Hodně štěstí a ať si vylosuješ jen ty hezké otázky.

   Vymazat
 14. Anonymní3/11/2018

  Mě osobně nejvíc pomáhá parťák. S váou bojuju celoživotně, ale poté, co jsme se do toho “obuly” s kamarádkou, tak jsem konečně začala na sobě pracovat dlouhodoběji.


  moje.uzemi@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je fajn mít parťáky, vždy vás to motivuje.Ve dvou se to prostě lépe táhne. Držím palce!

   Vymazat
 15. Já bych v první řadě ráda konečně dostudovala. Mám pocit, že mě doslova likviduje to, že nemám žádný pravidelný režim. Potom bych si chtěla najít práci a ten režim si vytvořit, začít víc cvičit (mám doma tolik nevyužitých pomůcek!) a vrátit se k běhání, které mi vždy hodně pomáhalo. Od nového roku jsem začala zdravěji a pravidelněji jíst, tak bych si to ráda udržela - mám navíc skvělou motivaci, v září totiž budu nevěsta ♥
  p.stenzelova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Péťo, se studiem držím palce. Přeji také ať najdeš práci co tě baví, ale hlavně si užij ten krasný svatební den! Hodně štěstíčka.

   Vymazat
 16. je třeba něco pro sebe udělat ale musí to být s rozumem
  lichbo@email.cz

  OdpovědětVymazat
 17. moji největší změnou bylo zlepšení mé obézní postavy-bohužel až po 60tém roce- ale přece. Vtu dobu jsem se dozvěděla, že mám i diabet. II a zanedbané léčení št. žlázy. Celý živots manželem pečuje o d mládí o ZTP syna (schizofrenie), střídali jsme se v zaměstnání, já pořád ranní směnya manžel odpolední a noční. Poslední roky už je syn vzhledem k zhoršení zdr. stavu převážně hospit. v PN, tak v popisovaném období, kdy už jsem byla v penzi jsem se OK vyhecovala a vlastními silami ai za pomoci diabetického stravování jsem shodila přes 20kg- úbytek si konečně jsem dál držela.Mj. vznikl mě po úbytku váhy a dřívějších 3 porodech velký obtěžující břiš. převis-loni jsem si jej v 67r nechala opaer. odstranit- na sále jsem nechala dalších 7 kg a 16cm obvodu boků-velká úleva pro pohyb...Nezapírám i šatník jsem mohla trochu víc obnovit, okolí mě chválí,psychicky mě nová situace též OK pozvedla,líp se pohybuji,jezdím v 68r na kole, letos v únoru jsem ještě na dolepšení loň. oper. podstoupila liposukci boků,můj sgtav se ještě zlepšil. Ráda bych ještě podstoupila úpravu v oblasti vnitř. stehen. Samozřejmě nechci ani kg přibrat a věřím, že to tentokrát už dodržím.Opravdu se cítím i méně v depresích a lépe jsem schopna zvládat nemeci v rodině a pomáhat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Seniorko, máte obdiv jak to všechno zvládáte a chválím iestetické zákroky. Věřím, že ten pocit musí být krásný. Přeji hodně zdravíčka a aš stále záříte jako sluníčko.

   Vymazat
 18. Před necelými třemi týdny jsem porodila třetí dítě, ač jsem se svojí postavou spokojená už se míč těším až budu moci pořádně cvičit. witlucie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 19. Tělo mi dalo znamení, že mám konečně přestat pracovat, tak koncem dubna po 44 letech práce, si budu jenom užívat, pokud mi to zdravotní stav dovolí, nebudu se ohlížet na zaměstnavatele, protože ten se celých 5 let, které tam pracuji neohlížel ani jednou, a doufám, že přiberu, protože od ledna jsem zhubla 5 kg a to opravdu nepotřebuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tělo si občas říká své a někdy mmusí být človek zdravě sobecký a myslet na své zdraví. Držím palečky.

   Vymazat
 20. Podařilo se mi po mateřské se opět dostat do formy..ale co víc. Teď mám lepší formu než před těhotenstvím. Je to rok a půl co jsem začala pravidelně cvičit 2x týdně a je to hodně znát. Jen je to o tom chtít a vytrvat! A další cíle? Zůstat u toho :) mailík marcrazy@centrum.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář. Jane