2024/05/15

Jeseníky a moje nohy v ledové voděJedu poprvé směr Jeseníky a to díky tomu, že jsem si letos dala cíl, uběhnout všechny série Run Tour. Druhý závod mě přivedl do Kopřivnice a to bylo coby kamenem dohodil právě do Jeseníků, kam jsem dostala pozvání. Ideální načasování a krásný relax!

Nádherná příroda, spousta míst, které musíte vidět a já teda ještě rozhodně nestihla.

Sice jsem tu byla na skok, ale ten víkend byl dokonalý. Mrkni na moje video- ZDE.

Ubytko jsme s přítelem měli v nových apartmánech (6bits Apartments) a kdybych mohla, snad tu i bydlím. Předem nám poslali číselný kód, který byl vstupem pro všechny vstupy v areálu a budově…prostě žádné klíče, žádná kartička! Parkoviště velké, wifi frčela naplno bez problémů a bylo tu útulno.

Vybavený apartmán s kuchyní (talíře, hrníčky i otvírák, o kávovaru ani nemluvím- byl tu!!!, ložnicí, TV) a dokonce jsme měli i terásku. Řeknu vám, káva ráno na terásce, pro lidi co bydlí v garsonce bez balkónu, je takové pohlazení na duši!


I když byl apartmán skvěle zařízen, musela jsem vyrazit ven, poznávat okolí.

Výšlap z centra směr “horní část” tj. Lázně Jeseník a rovnou k hlavní budově Priessnitzovi lázně. Dokonalá stavba! Už jsem se tu viděla jako “švihák” lázeňský, pohoda, kávička, oplatky.

Oplatky jsem samozřejmě měla a poté jsem navštívila i místní kavárnu (Vinckovo), kterou si rozhodně zapište, až tu budete, protože zde mají ty nejlepší dortíky a limošky. A obsluha milióny hvězdiček!!!!
Po dortíku to chtělo spálit kalorie, tudíž jsme se rozhodli prozkoumat areál lázní a mě zaujal Balneo park!

Balneo park, postavený v přírodním areálu je evropským unikátem, protéká tu léčivý pramen a pro lidi jako já, je to otužovací výzva, která stojí za to a moc mě to bavilo. Vlezla jsem to té ledové vody asi 5x!!!!

Kdo tu bude déle, rozhodně je skvělé se parkem procházet denně, relaxovat a “dýchat” tuto skvělou atmosféru a uzdravovat tělo i duši.


V lázeňském areálu je klídek, ale když se zase procházkou vydáte do města, je tu rušněji. Náměstí, obchůdky, potraviny, a když máte štěstí je tu pouť a v létě je otevřené koupaliště, které má moc hezký areál.

A kdo je kávoholik a má letošní Knihu kaváren, tak tu má jedno kafe ZDARMA a razítko do knížky v Ennea Caffé!Byli jste tu někdy?


Shrnutí- ubytko, kde se staráš jen o to, čím si naplnit lednici najdeš zde
              Kafe např.: Vinckovo (horní část Lázní)
              Jídlo: U pramene ( v Lázních)
              Blízko apartmánů je Kaufland, Lidl...


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář. Jane